Як збільшити час роботи ноутбука на одному заряді?

Тривалість функціонування ноутбука на одному заряді залежить від багатьох чинників. Найголовніший — різновид та енергомісткість батареї. Найкращі показники автономності — у літій-іонних акумуляторів, які мають високу щільність енергії та низький ступінь саморозряду. Значуща умова для тривалої роботи без заряджання — енергоефективний процесор. Це може бути чип від Епл, Інтел або АМД, головне — з оптимізованим енергоспоживанням. 

Виробники часто вказують приблизний час роботи у технічних характеристиках. Оскільки показник визначається в експериментальних умовах, в реальності він може дещо відрізнятися. Вирішує режим експлуатації. Наприклад, ноутбук Асус з серії Вівобук в іграх розряджається набагато швидше, ніж в бізнес-програмах. 

Щоб збільшити автономність, потрібно дотримуватися універсальних правил.

ноутбук

Вибір схеми керування живленням

Можна вручну відкалібрувати налаштування ноутбука для зменшення енергоспоживання. Насамперед — знизити яскравість до мінімуму, зменшити гучність звуку. 

Набагато зручніше — обрати уже сформовану схему керування живленням. На вибір доступно 3 варіанти:

  1. економія енергії,
  2. збалансована схема,
  3. максимальна продуктивність.

Також можна створити власну схему з індивідуальними параметрами, серед яких тайм-аут для переходу у сплячий режим та відключення дисплея у разі неактивності.

Зменшення якості відео

Відтворення відео з високою роздільною здатністю — ресурсомісткий процес. Що чіткіша картинка, то більше енергії йде на її виведення на екран. За можливості та коли формат не принциповий, доцільно обирати мінімальну або середню якість для перегляду. 

Відключення бездротових інтерфейсів

Більшість користувачів не цікавляться режимом роботи бездротових інтерфейсів, і даремно. Між іншим, саме вони досить часто стають причиною надмірно швидкого розрядження ноутбука. 

  • Якщо Блютуз працює перманентно, заряд витрачається інтенсивніше. Доцільно активувати  технологію лише тоді, коли треба увімкнути навушники, мишку чи інший аксесуар. 
  • З Вайфаєм дещо складніше — він потрібен майже завжди. Однак, на час проходження гри чи для роботи в десктопній програмі, яка не потребує з’єднання з інтернетом, його також можна відключити. 

Дотримання температурного режиму

Температура навколишнього середовища впливає на стан та можливості акумуляторних батарей. Тож потрібно підтримувати нормальні мікрокліматичні умови у приміщенні, де знаходиться ноутбук. Оптимальний температурний діапазон — від 10 до 35 градусів Цельсія. Спека та мороз — фактори, що призводять до зменшення місткості батареї та можуть спровокувати передчасний вихід з ладу. 

Припинення фонових процесів

Іноді процеси на фоні навантажують акумулятор навіть більше, ніж основні задачі. Користувач може не помічати, скільки утиліт працює у фоновому режимі. Переглянути список активних застосунків можна у розділ налаштувань конфіденційності. У вкладці «Фонові програми» доцільно перетягнути бігунок у стан «Вимкнено» навпроти всіх зайвих додатків. 

Важливо розуміти, що жоден ноутбук не здатен стрибнути вище голови. Тому не варто розраховувати, що вищезгадані «хитрики» спровокують приріст автономності в кілька разів. Вони лише трохи покращують загальну картинку та сприяють збільшенню строку служби батареї. 

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *